Mi a posztkvantumelmélet?
Post-quantum theory
A posztkvantum-elmélet cáfolata
Az elmélet bírálói felteszik a kérdést, hogy a gravitációnak feltétlenül kvantumnak kell-e lennie? A klasszikus gravitáció hasonló hibákat tapasztal az téridő olyan területein, ahol az energia sűrűsége és hőmérséklete nagyon magas. Az ilyen régiók megfelelnek vagy a fekete lyukak belső tereinek, vagy a nagy robbantásnak. Mind a fekete lyukak, mind a kozmológiai téridők általában szingularitásokkal rendelkeznek – a téridő azon régiói, ahol a háttérgörbület korlátozás nélkül növekszik. A remény abban rejlik, hogy a kvantitatív gravitáció elmélete lehetővé tenné a sima és folyamatos geometria fogalmának olyan módosítását, hogy a régiók, ahol a szingularitások a klasszikus leírásban kialakulnának, kvantitatív gravitációs állapotban kerülnének leírásra. A téridő nem rendelkezik egyedi mutatóval, hanem inkább ingadozó metrikák szuperpozíciójával írható le. Ezt az ingadozó divergenciát iktatná ki a poszkvantum-elmélet, miközben a klasszikus geometriát felülíró gravitációs görbületek és a mérhető relativitású anyagállapotok egy ilyen téridőben nem lenne definiálhatók.
Ezen is túlmenően a kvantummechanika bizonyos interpretációiban a hullámfüggvény összeomlása nem a kvantumszabadság-kölcsönhatások következménye, hanem azon folyamat menete, amelyben a kvantumrendszerek a kvantummechanika törvényeinek engedelmeskednek a nagyepikai prózaművekben.
- Kriptográfia a Biblia posztkvantum-elméletének a megfejtéséhez
- A poszt-posztmodern vita. Magyar irodalom. X Y Z generáció
- Posztmodern magyar irodalom. Balla D. Károly: Szembesülés.
- A Tejmozi az egyetlen Kárpátalján született posztmodern regény
Ez a blog a szolgáltató döntése miatt 2021-től nem bővíthető új posztokkal. A szerző több fontos oldala innen érhető el: Balla D. Károj Webirodalom. A Google keresőben a kárpátaljai költő el-ipszilonos nevére a Wikipédia után ez az első releváns találat: Posztmodern író: Balla D. Károly.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: