Nem kis ijedelmet keltve tegnap a Google felfüggesztette a G+ profilomat, mert állítólag megszegtem valamejik irányelvüket. Én ugyan nem tudok ijenről. Habár ezeket az irányelveket nem tanulmányoztam át kellő részletességgel, de most sem tettem egyebet, mint megosztottam egy friss oldalamat, utoljára történetesen ezt: http://romapride.balla.biz/ – Roma Büszkeség Napja 2018 Budapest – így kísérletképpen leszedtem a megosztást és kértem a felülvizsgálatot. Ma reggel újra működik a profilom. Mire gyanakodjak? Egy algoritmus rasszista tartalomnak értelmezhette éppen ellenkező értelmű akciómat, hiszen a weblapon írva vagyon, hogy éppen
Szolidaritásom jeléül és mindenfajta előítélettel, hátrányos megkülönböztetéssel, kirekesztéssel való szembenállásom kinyilvánításaképpen ezúton lélekben csatlakozom a Roma Büszkeség Napja
rendezvényéhez. Vagy néhány rosszindulatú felhasználó feljelentette az oldalt és ezért zárolták? Kiderül, mert újra megosztottam.
De eszembe jutott egy jóindulatú variáció. Legutóbb Péli Tamás festményével osztottam meg (ez is ott van oldalamon) és lehet, hogy ez jogvédett, s emiatt történt. Mijen egyszerű lenne, ha közölnék, mejik tartalommal van gond.
Más. A Sargentini-jelentés ügyében kis újabb affér. Sógornőm osztott meg egy viccesnek szánt mémet az FB idővonalán, de ismerősei nem annyira nevettek rajta, mint inkább gyűlölködő kommentekre inspirálta őket. Az “elmebeteg” és a “buta liba” minősítések kerültek a kép alá. Jött ellenvélemény is, én is tettem az egyik minősítőre ironikus megjegyzést és betűztem Judith Sargentini életrajzát, amejből éppenséggel sem az elmebeteg, se a buta liba nem jön le – ellenkezőleg, egy nagyon eszes, képzett szakpolitikus képe rajzolódik ki. Sógornőm törölte a replikákat, a két sértő kommentet viszont lájkolta. Ezt rosszallólag szóvá tettem. Ezután a teljes Facebook-topikot törölte.
Kommentek